BORUTA we Włoszech

BORUTA we Włoszech

W dniach 10-17.08.2017 roku ZPiT BORUTA uczestniczył w 47 Festiwalu Folklorystycznym „Flavio Fiorletta” w Alatri we Włoszech. W wyjeździe braliśmy udział razem z zaprzyjaźnionym Zespołem Pieśni i Tańca „Bychlewianka”, gdzie wspólnie promowaliśmy polską kulturę ludową i folklor. Dzięki współpracy, oba zespoły miały możliwość tańczenia do akompaniamentu prawie 10 osobowej kapeli. Podczas występów na scenie w Alatri prezentowaliśmy folklor ziemi lubelskiej i tańce nowosądeckie, braliśmy udział w paradzie oraz bawiliśmy mieszkańców miasteczka w tym krakowskiej nuty. Było to nasze pierwsze spotkanie z tą piękną kraina, ale nie pierwsze w Włochami. 4 lata temu uczestniczyliśmy jako jedyny zespół folklorystyczny z Polski w festiwalu w Taurano.

Podczas wyjazdu do Włoch oprócz festiwalu, podczas czasu wolnego zwiedzaliśmy malownicze miasteczka Fiuggi i Alatri, a także braliśmy udział w wyjeździe do aqua parku.

Wyjazd do Włoch to dla Zespołu początek sezonu artystycznego. Od razu po powrocie rozpoczęły się przygotowania do występów w Wartkowicach, Krośniewicach oraz Sierpcu. Przez Zespołem również zbliżający się nabór do wszystkich grup wiekowych. Nowe osoby z grupy młodzieżowej przygotowywać się będą do kolejnego wyjazdu zagranicznego zaplanowanego wstępnie na wiosnę 2018 roku.

Comments are closed.